Sonda

Ile potraw jesz na Wigilię
Wyniki

Dodaj ogłoszenie na sylwester.popularne kategorie jak: Sylwester w Hotelu, Sylwester w SPA, Sylwester dla studentów oraz wiele więcej. Reklama na organizowany bal sylwestrowy. Dodając ofertę na sylwester zyskasz wiele nowych zapytań na bal sylwestrowy. Promocja do końca września, wszystkie ogłoszenia sylwestrowe są bezpłatnie dodawane!

Sprzedaż i wynajem - wózki widłowe linde - różne typy. Wysokiej jakości lampy Spotline . Rabat 25%! Dla Twojego domu okna żywiec . Najlepsze okna. Profesjonalne przetwórstwo tworzyw sztucznych sprawdź nas Profesjonalne wtryskownia sprawdź nas

Dekoracje na Święto Bożego Narodzenia

 

Dekoracje na Święto Bożego Narodzenia

W trakcie Świąt wspaniałej atmosfery dodają liczne dekoracje umieszczone w różnych miejscach domu. Niektóre z nich choć małych rozmiarów sprawiają, że Boże Narodzenie nabiera blasku. W tych dniach każdy, nawet najmniejszy szczegół, jest istotny i nadaje całemu świętu podniosłej i przyjemnej atmosfery.

Choinka

Nie jest znana dokładna data pojawienia się drzewka jako tradycji bożonarodzeniowej. Symbolizowało ono odnowę sił w przyrodzie, dopatrywano się analogii do biblijnego drzewa dobra i zła. Zielone choinki pojawiły się w Niemczech około XV wieku. Następnie dotarły do Polski w XIX wieku wraz z napływem niemieckich osadników. Zwyczaj nakazywał ustawienie drzewka w centralnym miejscu w domu, wierzchołkiem w górę. Ozdabiano go jabłuszkami i piernikami. Zawieszano także orzechy i zapalano świeczki - widziane przez niektórych jako symbol światła Chrystusowego. Z czasem zaczęto zawieszać kolorowe bombki. i nakładać na czubek gwiazdę betlejemską - zwiastun narodzin Chrystusa

Stół wigilijny Stół wigilijny stanowi bardzo istotny element w czasie Świąt Bożego Narodzenia, a szczególnie w Wigilię, kiedy cała rodzina zasiada do niego i spędza przy nim większość wieczoru. Wokół niego odgrywa się większość czynności związanych z wieczerzą. Przystrojony jest on śnieżnobiały obrusem, najczęściej w pobliżu choinki. Pod stołem lub pod obrusem w tradycyjnym domu znaleźć można zielone gałązki igliwia, sianko i czerwone wstążeczki. Czasami umieszcza się pod nim kilka banknotów, które mają zapewnić rodzinie dostatek na nadchodzący rok. Na samym już stole znajduje się pełna zastawa stołowa z dodatkowym kompletem dla zbłądzonego, nieznanego gościa. Zazwyczaj mieści się tam dwanaście potraw na cześć owych dwunastu apostołów. Do wieczerzy wigilijnej powinna zasiąść parzysta liczba uczestników, gdyż nieparzysta oznaczała zawsze jakieś nieszczęście dla jednego z nich. Stół wigilijny w czasie Bożego Narodzenia jest praktycznie jednym z najważniejszych miejsc. Przy nim jednoczy się rodzina, spędza wspólnie czas, śmieje się i śpiewa. W jego pobliżu uczestnicy dzielą się opłatkiem i składają sobie z głębi serca najlepsze życzenia.

Dekoracje jedzenia

Dekoracje dań wigilijnych mogą być tworzone szczególnie ze względu na osobisty gust domowników. Wszystkie dania mogą być przystrojone licznymi ziołami, zielonymi gałązkami igliwia, kolorowymi figurkami o tematyce świątecznej czy świeczkami. Ponadto na każdym talerzu, pod potrawą może znajdować się barwna bożonarodzeniowa serwetka, a na stole, pomiędzy potrawami świecą się świeczki. W niektórych domach oprócz sianka pod obrusem czy stołem, mieści się ono pomiędzy talerzami. W pojedynczych krajach, szczególnie w Hiszpanii, zimne dania umieszczane są na opłatku. Czasami zdarza się to również i w polskich domach. Dekoracją jedzenia może być również przygotowywanie potraw w kształcie elementów typowo świątecznych, jak na przykład w formie choinki, bombek, gwiazdy betlejemskiej, zarysów stajenki i wielu innych.

Dekoracje stołu

Stół świąteczny jest jednym z najważniejszych elementów Bożego Narodzenia. Jako jego pierwszą dekoracje uznać można obrus, który tradycyjnie jest biały, ale może być także zielony lub czerwony. Ostatnio sprzedawane są ze świątecznymi motywami. Ponadto ważne są kolorowe świeczki, najczęściej ustawione w samym centrum stołu w rzeźbionych lub ozdobnych świecznikach. Przy zastawie stołowej, najczęściej śnieżnobiałej ułożone elegancko lub figlarnie są prześliczne serwetki. Przy każdym talerzu odnaleźć można opłatek. Zdarza się również, że pomiędzy potrawami ustawione będą figurki o tematyce bożonarodzeniowej. W bardziej tradycyjnych rodzinach można znaleźć stół udekorowany siankiem czy zielonymi gałązkami. Od czasu do czasu pojawiają się również niby to niedbale porozrzucane po stole suszki z owoców jarzębiny lub szyszek.

W tym roku bardzo popularne są dekoracje utrzymane w tonie srebrnym, złoty oraz niebieskim.

Świąteczne stroiki Stroiki świąteczne stanowią praktycznie nieodzowny element każdego stołu, drzwi, parapetów. Mogą one być przygotowane z gałązek prawdziwych lub sztucznych. Oczywiście wskazane są prawdziwe, jeśli komuś zależy na wspaniały zapachu igłowych drzew w domu i nadaniu temu świętu wspaniałej, leśnej atmosfery. Nazwą zamienną, choć już rzadko używaną jest tzw. „róg obfitości”. Do przygotowania takich stroików używa się najczęściej gałązek jodły lub świerka, kilku świeczek (najlepiej białych, aby ładnie wyróżniały się spod całej dekoracji), bombek, kwiatów lotosu oraz innych świątecznych dekoracji. Mogą one być przygotowane w formie wieńców (do przywieszenia na drzwi lub okna), piramid na stół, bukietów, choinek czy po prostu kwiatków ozdobnych w doniczkach. Obecnie najczęściej można już gotowe stroiki kupić w większości sklepów, jednak radości, zabawy i satysfakcji z przygotowania ich własnoręcznie nie zastąpi nic.


 


Goście witryny

Naszą witrynę przegląda teraz 2 gości 
Uzywamy cookies w celach swiadczenia uslug. Korzystajac z tych uslug, zgadzasz sie na uzycie cookie.